Головна » Статті » Новини

Україна – єдина країна

22 січня український народ визначав День Соборності України. В цей день східні і західні українські землі обєдналися в єдину Соборну Українську державу.

Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а є єдина держава з єдиним народом.

День Соборності України став для громадян незалежної України стандартом громадянськості, еталоном національної гідності, частиною нашої національної самосвідомості.

Історія цього свята уособлює дві безумовно важливі події: 97 років тому 22 січня 1919 року було підписано Акт про воззєднання українських земель. Ця подія стала початком побудови незалежної України.

22 січня 2014 року загинули перші герої Небесної Сотні. Вони віддали своє життя в імя збереження єдиної України, її державності та незалежності. І сьогодні у тяжких умовах АТО на Сході країни, нашому народу доводиться відстоювати своє право на незалежність.

З метою виховання в учнів патріотизму, поваги до минулого нашого народу в Нерубайському НВК «школа-гімназія» проходили заходи, присвячені Дню Соборності України.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у виставці плакатів, стінних газет, малюнків присвячених цій знаменній даті. Слід відзначити плакати Коваленко А. (10-Б клас), Колосової В. (7-А клас), Новікової Д. (9-В клас), Бабіної І. ( 8-Б клас), Мельникова Д. (10- А клас). Тематика стіннівок дала можливість розширити знання учнів щодо національної історії, сприяла їх патріотичним настроям, поглибила усвідомлення того, що народ України єдиний і непереможний.

Події Української революції 1917 – 1921 років, зокрема проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР знайшли своє висвітлення в учнівських рефератах. Серед кращих відзначилися реферати Одностальченко Д. (5-А клас), Дронової В. (6-А клас), Зарудіної А. (7-А клас), Пашкової К. (8-А клас), Бойко А. (10-А клас), Чабан Є. (10-А клас), Кравченка М. (9 – Б клас),

Бучинської В. (9-В клас), Заруби К. (8-Б клас). Учні 11 класів Крівега Д., Маруняк Н., Пак О., Тутов В. підготували відеоролики, присвячені Акту Злуки, які були продемонстровані в актовій залі комплексу.

Вчитель історії Войтенко Л.О. разом з учнями 7-А класу провела інформаційну бесіду «Соборність України: під прапором Волі!», під час якої історію воззєднання українських земель було простежено в масштабах останнього тисячоліття.

Вчителі Квасевич О.І. та Войтенко Л.О. разом з учнями 10-х класів взяли участь у проведенні конференції «День Соборності України: від минулого до майбутнього». В ході роботи конференції старшокласники запропонували і обговорили шляхи консолідації українського суспільства.

Вчитель історії Савеліч Л.Б. під час проведення в 11-х класах Уроку Соборності «Єднання заради незалежності» особливий наголос зробила на низці історичних подій ХХ століття, що були визначальними для українського державотворення і засвідчили тривалий і непростий шлях України до незалежності, соборності: проголошення незалежності Української Народної Республіки, проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР, проголошення Акта відновлення української державності, ухвалення Декларації про державний суверенітет України, Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України.

Проведені у комплексі заходи мають велике виховне значення для молодого покоління. В ході їх проведення учні не приховували своєї гордості від того, що вони є громадянами демократичної європейської держави з багатонаціональною культурою та героїчним минулим. З впевненістю можна сказати, що ми виховуємо не сторонніх спостерігачів, а активних творців власного майбутнього, відповідальних за майбутнє усього українського народу.

Члени ШМО вчителів історії та

правознавства Нерубайський НВК

«школа-гімназія»

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (17.02.2016)
Переглядів: 162 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar