Головна » Статті » Новини

Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU

Широкомасштабне впровадження Міжнародного проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU»

У сучасному світі громадянська освіта є складовою соціальної політики більшості розвинених країн. Освіта і виховання громадян демократичної країні особливо важливі для сучасної України, яка стоїть на шляху здійснення своєї історичної місії з реалізації національної ідентичності в соціальній, політичній, економічній і духовно-культурній сферах, на шляху входження до світового співтовариства. Нині українське суспільство потребує активних і відповідальних громадян, які поважають закон і правопорядок, усвідомлюють і приймають свою відповідальність за добробут країни і громади, володіють почуттям власної гідності, усвідомлено приймають національні та загальнолюдські гуманістичні і демократичні цінності, орієнтовані на поступальний розвиток і вдосконалення громадянського суспільства в Україні та здатні протистояти соціально небезпечним явищам. Проте в останні роки події та зміни, що відбуваються в Європі і світі, зокрема, етнічні конфлікти, радикальний націоналізм, глобальні загрози, розвиток нових інформаційних і комунікаційних, технологій, екологічні проблеми, міграція населення, недовіра до форм правління і політичних лідерів загострюють проблеми розуміння, сприйняття і реалізації демократичної моделі громадянства. Ці та інші зміни обумовлюють необхідність формування нового типу громадянина: не лише освіченого, але й активного, здатного брати участь у житті суспільства, країни, всього світу та нести відповідальність за свої вчинки, дії і рішення. Швейцарсько-український проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2014-2018 роки, а саме в рамках її напрямку «Місцеве самоврядування і публічні послуги». Він дає унікальну можливість налагодити взаємодію органів влади та освітянської спільноти у створенні демократичного середовища в місцевих громадах. У впровадженні проекту задіяні державні службовці та посадові особи органи місцевого самоврядування, освітяни, представники громадських організацій. 17-18 березня 2016 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Участь в конференції взяли більше 180 підготовлених в рамках проекту майстер-тренерів, педагогічних працівників, державних службовців та працівники органів місцевого самоврядування, які пройшли навчання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. Учасником конференції стала і директор нашого комплексу С.П. Зубрицька. Даний форум був спрямований на обговорення шляхів переходу від демократії як системи до демократії як культури. Учасники фокус-груп «Державні службовці», «Керівники шкіл» та «Учителі» обговорювали сценарії розвитку громадянського суспільства в Україні з урахуванням результатів проекту DOCCU.

 

Не секрет, що у сучасній школі обєктивно необхідним стає формування та розвиток в учнів громадянських компетентностей як динамічної системи знань, розуміння, суджень, умінь, навичок. Саме тому колектив нашого комплексу зацікавлений в участі у даному проекті. В Нерубайському НВК «школа-гімназія» кураторами впровадження проекту виступають директор комплексу С.П. Зубрицька та заступник директора з НВР Ганєва А.І.. Протягом першого семестру в рамках даного проекту було проведено ряд заходів, спрямованих на удосконалення процесу співпраці між органами державної влади, системою освіти та громадськістю для створення демократичного середовища у місцевих громадах. Проведено спільні круглі столи, тематичні диспути, бесіди за участю представників освіти і влади, депутатів усіх рівнів, громадських організацій, активних громадян, батьків учнів, представників ЗМІ з метою обговорення та пошуку ефективних шляхів формування громадянських компетентностей. Проведено семінари-тренінги із вчителями з питань громадянської освіти: права людини та права дитини, вирішення конфліктів, толерантність, екологічна освіта. Разом із учнями проведено тижні національно-патріотичного, морального, громадянського виховання; заходи до Дня Соборності та Незалежності України, річниці вшанування памяті героїв Крут, уроки пам'яті, створено етнографічний музей Українська хата.

Результати таких заходів підкреслили необхідність розгортання широкомасштабної роботи щодо впровадження даного проекту, адже вони впливають не лише на політичну активність населення , а й на усвідомлення ролі і значення в житті суспільства, а також уміння учнів діяти у відповідності до власних переконань та цінностей. Крім цього, даний проект впливає на формування загальнолюдських цінностей, сталих моральних якостей, почуття доброти, поваги одне до одного, до оточуючих, родини, гуманістичного бачення світу та свого місця в ньому .

 

Заступник директора Нерубайського НВК

«школа-гімназія» Ганєва А.І.

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (19.03.2016)
Переглядів: 1006 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar