Українсько-польський проект «Лідери освітніх ініціатив»
 

За підтримки Міністерства освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, посольства України в Республіці Польща, Міністерства освіти і науки України, Центру розвитку освіти (Республіка Польща) присвячений підготовці лідерів освітніх змін в освіті України. Партнерами в рамках реалізації проекту: Міністерство освіти Республіки Польща, Міністерство закордонних справ Республіки Польща, Осередок розвитку освіти (Республіка Польща, г .. Варшава) посольство України в Республіці Польща, Міністерство освіти і науки України, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти; і 12 інститутів післядипломної освіти, одним з яких є Одеський обласний інститут удосконалення вчителів. Учасниками проекту «Лідери освітніх ініціатив» були представники 12 обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також представники Міністерства освіти і науки України, обласних управлінь освіти і науки, ректори інститутів післядипломної педагогічної освіти, які пройшли навчання на семінарах-тренінгах в Центрі розвитку освіти (Польща) .

В процесі роботи представлена ​​ідея проекту «Лідери освітніх ініціатив» та проведено навчання учасників за наступними темами: «Управління командою», «Ефективність прийняття рішень, вирішення проблем», «Розвиток внутрішньої мотивації», «Управління змінами в освіті», «евалюації і дослідження потреб навчання »Створення та управління освітніми проектами ». Учасники мали можливість практично закріпити отримані знання в процесі створення власних проектів. На другому етапі реалізації проекту били підготовлені групи шкільних лідерів змін в кожній області по 100-годинній програмі (протягом двох 50-годинних сесій). Основною метою навчання було збагачення знань учасників, вдосконалення навичок, необхідних для ефективного і творчого виконання завдань, пов'язаних з реалізацією системних змін в освіті. Завдяки міжнародній співпраці, створено 5 районних команд «Лідерів освітніх змін» по впровадженню якісних змін в освіті регіону, які продовжували навчання своїх колег в школах-партнерах області. В рамках цього проекту було підготовлено від Одеської області тренерську групу з п'яти працівників Одеського обласного інституту удосконалення вчителів та пройшло навчання 25 керівників освіти області. До складу групи увійшли по п'ять педагогів з чотирьох районів: Балтського, Великомихайлівського, Ізмаїльського, Ренійського та п'ять директорів навчальних закладів інших територіальних одиниць області.

Ведучими питаннями навчання стали питання формування лідерських компетенцій педагогів, вдосконалення роботи педагогічних колективів, питання діагностики та планування діяльності навчального закладу та питання, пов'язані з професійним розвитком учителя. Протягом усього періоду реалізації українсько-польського проекту учасники ініціювали і розробили 9 індивідуальних проектів, які стосувалися змін в освіті, і провели 78 педагогічних рад, якими було охоплено 3178 працівників закладів освіти області. Ця робота дала старт для впровадження в Одеській області обласного проекту «Школа лідерства», який був покликаний сприяти системним змінам, пов'язаним з підвищенням якості роботи шкіл, підготовці методистів, керівників шкіл, вчителів як лідерів освіти, надання науково-методичного супроводу з ефективного управління змінами , розробки моделей ефективного впровадження змін, формування у педагогів лідерських компетенцій та компетенцій, пов'язаних з оцінкою і самооцінки роботи навчального закладу і спрямований на розвиток внутрішньої мотивації, лідерських якостей і позитивних установок в освітніх змін, навичок роботи в команді, навички успішного впровадження та управління змінами , на моделювання шляхів реалізації змін в навчальних закладах регіону та проектування програм розвитку навчального закладу.