Українсько-австрійський проект «Впровадження освітніх стандартів у навчальний процес. Компетентно орієнтоване навчання математиці як нова задача для методистів та вчителів - початкова школа »


Згідно з угодою між Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів і Культурконтакт Австрії за сприяння Міністерства освіти і науки України та Університетським центром підвищення кваліфікації вчителів Австрії (Відень) з впровадження українсько-австрійського проекту на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів створена творча проектна група з 25 педагогів області та працівників кафедр інституту.

 

Метою проекту було розвиток якості комптентно орієнтованого навчання математики в початковій школі в Одеському регіоні; підтримання розвитку необхідних інструментів підвищення кваліфікації вчителів та консультацій для втілення нових компетентно орієнтованих освітніх стандартів з математики в початкових школах. Введення нових освітніх стандартів в Україні ставить перед навчальними закладами нові завдання. Нові освітні стандарти розроблені на державному рівні і прийняті Міністерством освіти і науки України. Були розроблені також нові підручники та законодавча база, але не вистачає підтримки в практичному впровадженні нових освітніх стандартів у навчальний процес.

При цьому важливим стає питання навчальних стратегій і пов'язаними з ними новими пропозиціями підвищення кваліфікації вчителів. За розробку і реалізацію даних пропозицій в Одеському регіоні відповідають Одеський обласний інститут удосконалення вчителів та методичні кабінети в районах, які зацікавлені в обміні досвідом з Австрією завдяки багаторічній співпраці. В Україні впроваджуються освітні стандарти з різних навчальних дисциплін. На прикладі освітніх стандартів з математики для початкової школи Одеський обласний інститут удосконалення вчителів та методичні кабінети в районах в рамках даного проекту отримують підтримку, яка спрямована на розробку пропозицій щодо підвищення кваліфікації вчителів з ​​метою впровадження освітніх стандартів.

Довгостроковою метою проекту є розвиток якості навчального процесу в області математики для початкової школи за новими освітніми стандартами, підтримка вчителів щодо практичної реалізації законодавчо закріплених освітніх стандартів у галузі математики для початкової школи. Група складалася з представників ООІУВ і 5 команд з районів (школи + методичні кабінети), які були відповідальними за впровадження освітніх стандартів у галузі математики для початкової школи. На семінарах основна увага приділялася ролі підвищення кваліфікації вчителів та розвитку актуальних пропозицій для впровадження освітніх стандартів в школах.

Разом з цим, методисти підвищили свої знання про компетентно орієнтованість навчальному процесі та онакомілісь з новими методичними підходами в області математики для початкової школи. Крім цього, методисти навчилися передавати отримані знання вчителям ЗНЗ області. Учасники проекту реалізували отримані знання на практиці в 5 проектних школах, в роботі методичного об'єднання на базі районного методичного кабінету, а також на семінарах вчителів математики в інституті удосконалення вчителів. Завдяки створеним платформам, досвід, отриманий в результаті пілотного проекту, буде поширений в навчальних закладах Одеського регіону.