Головна » Статті » Новини

Відзначення Дня слов’янської писемності та культури

Відзначення Дня словянської писемності та культури

в Нерубайському НВК «школа-гімназія»

Девятого листопада наша країна відзначає День словянської писемності та мови. Це свято запроваджене 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» та за наказом Президента України. Дата відзначення – невипадкова, адже 9 листопада - День вшанування памяті Преподобного Нестора-Літописця.

Не лишилися осторонь цього свята учнівський та вчительський колективи Нерубайського НВК «школа-гімназія». З самого ранку учні прикрасили фойє закладу стіннівками із відомостями про історію виникнення писемності, про найперших діячів культури, про значення мови у житті суспільства.

Об 11.00 учні 11 класів були залучені до спецпроекту Українського радіо «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», під час якого вони разом із вчителями написали диктант « Радіодиктанту національної єдності - 15 років». Даний проект – це не лише перевірка знань української мови, а й заохочення до вживання, популяризації, захисту і сприяння розвитку державної мови.

В шкільній бібліотеці Нерубайського навчально-виховного комплексу пройшов усний літературний журнал : «Слово до слова – зложиться мова». Учні 3-Б класу з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про історію виникнення писемності на Україні, про людей, які стояли біля витоків нашої сучасної української мови. Діти з радістю та натхненням добирали епітети, фразеологізми до слова мова. Поетичною перлиною звучали вірші і розповіді дітей про писемність та мову. Разом із учнями 5 класів шкільні бібліотекарі провели позакласний захід «Подорож сторінками книжок», під час якої учні занурилися у дивосвіт української казки.

В кабінетах комплексу вчителі української мови організували тематичні виставки з цікавими та змістовними матеріалами.

Вищезазначені заходи дали змогу дорослим та дітям заглибитись в історію нашої мови, мудрість наших пращурів та зрозуміти, яким неоціненним скарбом є наша рідна українська мова. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах, у казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Саме тому вчителі комплексу вважають своїм завданням берегти цей скарб, примножувати його, не засмічувати, не забувати, щиро любити свою мову та памятати, що «Мова зникає не тому, що її не вивчають інші, а тому, що нею не розмовляють, ті хто її знає».

Бібліотекар

Нерубайського НВК «школа-гімназія»

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (03.12.2015)
Переглядів: 199 | Теги: Відзначення Дня слов’янської писемн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar