Головна » Статті » Новини

Відкриття музею

Етнографічний музей 

"Українська хата"

13 жовтня у Нерубайському навчально-виховному комплексі «школа-гімназія»  відкрився етнографічний музей "Українська хата». Ідея створити музей у думках нашого керівника, директора комплексу, Зубрицької С.П. зародилася  давно.  Учні та вчителі комплексу з зацікавленістю  сприйняли пропозицію директора та з великим ентузіазмом приступили до   збору музейних експонатів. Шкільний музей відіграє значну роль у роботі   будь-якого закладу. Це – важливий фактор формування суспільної активності школярів. Створений у нашому комплексі музей - це  унікальна автентична українська хата-мазанка, яка цілком відповідає побуту українських селян XIX сторіччя. Це  своєрідний музей, у якому  представлені експозиції, що показують, як жили і чим займалися наші прадіди. Центром української хати є піч із традиційним для того часу розписом  Дерева життя.

 В музеї зібрано та представлено вишиті українські рушники, старовинні ліжка, багато своєрідних жіночих хусток, унікальний ткацький станок, різноманітні керамічні вироби і посуд, які представляють майже всі регіони України. Проходячи по кімнатах, можна  наочно переконатися в тому, як українські жінки 100-200 років тому демонстрували свою неймовірну майстерність у домашніх справах, подивитися, з якою любов'ю і натхненням вони виготовляли килими, доріжки і знаряддя праці - ручні прядки. Оселя прикрашена самотканими килимами, чудовими вишиванками, а з ліжка посміхаються  червоними квітами сестрички-подушки.

  

На свято відкриття до комплексу приїхало багато почесних гостей: директор Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Т.О. Лазарєва, голова Біляївської районної державної адміністрації О.В. Іваницький, заступник голови Біляївської районної ради  О.В.Степаненко, начальник управління освіти Біляївської районної державної адміністрації Л.В. Кобзар, голова профспілки працівників освіти Біляївщини Бондаренко Л.П., голова села В.Л. Юрківський.   Як і годиться гостям, вони завітали до нової оселі не з порожніми руками. Адміністрація району доповнила шкільний музей символічною лялькою-мотанкою на ім’я «Єдина Україна» та  кошиком  гостинців, щоб наша хата завжди була повною.

 

Відкрили урочистий захід  тріо Одеської філармонії «Мальви» та наші зірочки Анастасія та Вікторія  Петрик.  Зі словами привітання з визначною подією у культурно-громадському житті с. Нерубайського  перед присутніми виступила директор комплексу С.П. Зубрицька, яка висловила слова подяки усім, хто залучився до створення музею. Світлана Петрівна  зазначила, що хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Саме тому, в умовах складної ситуації в Україні  педагогічний колектив комплексу звертає велику увагу на національно-патріотичне виховання учнів, сприяє тому, щоб діти шанували та зберігали українські звичаї та традиції.

  

Поряд із музеєм для гостей була представлена виставка творчих робіт учнів. Окремої уваги потребувало обійстя хати, на якому пишно розквітли мальви, чорнобривці, лаванда, хризантеми. Не зважаючи на осінній листопад, квіти приваблювали присутніх своїми пахощами.

Честь перерізати червону стрічку надали почесним гостям: директору Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Т.О. Лазарєвій, голові Біляївської районної державної адміністрації О.В. Іваницькому та директору Нерубайського НВК С.П. Зубрицькій.

 

Після урочистої церемонії відкриття гостей було запрошено до хати для перегляду музейних експонатів, та куштування українських народних страв, приготовлених руками учнів нашого комплексу.

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (17.10.2014)
Переглядів: 1004 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
avatar
1
Дуже приємно, що в такий складний час у закладах освіти старанно працюють над національно-патріотичним вихованням та збереженням українських традицій.
avatar
2
Гарна справа і дуже потрібна!!!
avatar