Головна » Статті » Новини

Варвара – ночі урвала, а дня приточила

Варвара – ночі урвала, а дня приточила

В Україні 17 грудня  відзначають день святої Варвари, він вважався днем вишивальниць. На Варвари не можна було прати, білити чи глину місити, тільки вишивати. У цей день жінки та дівчата збиралися разом, молилися і вишивали, або, як казали, «висівали» долю.

Це свято називали ще Вишневим Чудом. Зрізали гілочки вишень і ворожили на врожай, на долю, на погоду, спостерігаючи за розпуском бруньок до Різдва.

«Варвара» - день повороту на весну, недаремно в народі казали «Варвара – ночі урвала, а дня приточила».

17 грудня у шкільному етнографічному музеї Нерубайського навчально-виховного комплексу «школа-гімназія» керівник шкільного етнографічного музею Ткаченко Т.С. та вчитель  трудового навчання Геращенко Л.М. зібрали юних вишивальниць, щоб відсвяткувати день святої Варвари. Цікаву розповідь про Варвару та як святкували це свято підготували дівчата  9-Б класу (Гришакова О., Косановська Т., Петрова Ю., Смірнова І., Гогоман В., Касієва К.)

 

А дівчата 9-А та 9-В класів у формі гри КВК показали свої знання з історії вишивки, кодових та оберегових знаків вишивок, техніки вишивання.

 

Велике враження справили роботи юних модельєрів Коваленко А. та Головченко Ю., які представили свої ескізи моделей з використанням народної вишивки.

 Звичайно, які ж дівочі посиденьки обходяться без пісні. Зачаровували всіх своїм співом про вишиванку, мамину сорочку білу, доленосний рушник Михайлова Н., Масловська Н., Бедлецька Ю.

І ще одного обряду дівчата дотрималися на цьому святі – це «провітрювання» своїх робіт. На Варвари обов’язково виносили надвір і вивішували «провітрювати» все, що дівчина вишила за рік.

Наші дівчата теж порадували присутніх своїми роботами: вишиті нитками і бісером рушники, сорочки, ікони, картини.

Підводячи підсумки свята, директор Нерубайського навчально-виховного комплексу "школа-гімназія" Зубрицька С.П. відзначила, що це свято ще раз підтвердило, що традиції несуть у собі пам`ять і мудрість, пам`ять допомагає перекинути місток між учорашнім і сьогоднішнім, а мудрість дбає про життя сьогоднішнє і завтрашнє. Якщо людина усвідомлює значимість вишитих оберегів, уміє ними правильно користуватися, то її природна сила максимально розкривається, самореалізовується. І сьогодні продемонстровані знання та уміння дівчат довели, що людина здатна не лише приймати Божі дари, а й співтворити їх.

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (23.01.2015)
Переглядів: 800 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar