Головна » Статті » Новини

Освіта дітей ромської громади

Освіта дітей ромської громади

            Відповідно Закону України «Про освіту», громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх
державних  навчальних  закладах  незалежно  від    статі,    раси, національності, соціального і майнового стану, роду  та  характеру занять, світоглядних переконань, належності до  партій,  ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я,  місця  проживання  та інших обставин. Діти ромської національності - національна меншина являється найбільш соціально вразливою   серед населення  в усій Європі.   Що стосується нашого регіону , то  сьогодні дуже гострою лишається проблема освіти ромських дітей.  Аби зробити їх навчання комфортним та результативнішим, в області проводяться різноманітні заходи з участю представників ромської громади.  Не лишився осторонь і Нерубайський навчально- виховний комплекс «школа-гімназія». 

27.11.14  на базі нашого комплексу проводилася  ІІ навчальна сесія, практичне заняття  з теми: «Поширення досвіду для центрів відповідального батьківства».  Захід  проводили Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» (м. Київ) за підтримки програми “Рома України” Міжнародного фонду Відродження (м. Київ), за ініціативи “Копачі Рома” програми “Раннє дитинство” Фонду Відкритого суспільства (м. Лондон). До участі були залучені батьки учнів ромської національності. Цей захід  мав на меті підтримати спроможність ромських батьків забезпечувати раннє виховання та навчання для своїх дітей віком від народження до 6 років. Вчителям комплексу було підготовлено матеріали «Посібники для       інструкторів «Готуємося до школи», «Впевнене батьківство»,  додаткові методичні матеріали «Вчимося розуміти темперамент дитини». В цей день було проведено навчання педагогів з метою розвитку  компетенцій  працювати у різноманітному навчальному середовищі з ромськими дітьми, та із дітьми із інших соціально вразливих груп. Для батьків були роздані дидактичні матеріали «Ігрові матеріали для дітей та їх батьків».

    Педагогічний колектив  нашого комплексу активно впроваджує в роботу  міжнародний досвід.  З вересня 2014 р. Нерубайський навчально- виховний комплекс «школа-гімназія» являється активним учасником міжнародного проекту INOVEST  «Східне партнерство у сфері педагогічних іновацій в інклюзивній освіті».  Ми розуміємо, що необхідно залучати до роботи громадські організації, якщо бажаємо гідного майбутнього нашим дітям.

 

Директор Нерубайського навчально- виховного

 комплексу «школа-гімназія»

С.П. Зубрицька

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (22.12.2014)
Переглядів: 364 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar