Головна » Статті » Новини

Ніколи знову

Ніколи знову

Це гасло міститься біля символу червоного маку, який став знаком памяті загиблих на війні.

Ми живемо у світі, де часто сонячне світло порозуміння закривають хмари образ, дме холодний вітер підозр, спалахують блискавки конфліктів. Скільки їх було – малих і великих? Сучасний світ і досі залишається вибухонебезпечним. Трагічні події в Україні, терористичний акт в Парижі сколихнули світову громадськість. Як утримати прекрасну погоду в нашій душі, в нашому домі Земля, жити в мирі, радості, злагоді? На ці та інші запитання намагалися дати відповіді старшокласники Нерубайського НВК »школа-гімназія» під час конференції «Війні в історії людства XX століття : Уроки історії».

Дана конференція являлася підсумовуючим заходом після проведення предметно-методичного місячника історії. В ході конференції учні на прикладах двох світових війн та військових конфліктів другої половини XX – початку XXI століття розкрили причини та наслідки війн, на конкретних прикладах показали їх трагізм та безглуздя. Учасниками заходу стали 80 учнів 10, 11 класів. Зі вступним словом на конференції виступила вчитель історії Войтенко Л.О., яка, проаналізувавши сучасну міжнародну ситуацію, наголосила на тому, що пріоритетними завданнями людей на планеті є збереження миру, стабільності у міжнародних відносинах. Мир – це найвище благо, якого люди бажають у житті.

Слід відзначити презентації учнів 10-Б класу, присвячені Першій світовій війні . Серед них робота Маланюка О. «Війни в історії людства», в якій визначено стратегічні плани противників, причину вступу у війну головних її учасників. Дацко А. зробила критичний аналіз завершення та підсумків війні, на основі різних джерел інформації проаналізувала та узагальнила основі втрати Першої світової війни . Учениця наголосила на неприпустимості війни як засобу вирішення міжнародних суперечок. Проблеми історичної памяті присвятила презентацію «Червоні маки як

символ памяті загиблих на війні» Михайлова Анастасія . Учні 11 класів представили на розгляд презентації, присвячені найбільш жорстокій і найбільш масштабній в історій людства Другій світовій війні .

Вчитель історії Савеліч Л.Б. зауважила, що ключем до розуміння причин Другої світової війни повинна стати оцінка війни як продовження політики певної держави, насамперед її правлячих кіл, насильницькими методами . Тимеркан А., Цапкаленко О. на основі аналізу різних джерел інформації визначили причини та характер Другої світової війни . Тутов В., Крівега Д., Маруняк Н., Гему К., Лукянов Є., Волохов П. у своїх виступах, відеороликах розкрили присутнім жорстоку людиноненависницьку політику агресорів, жахливі знущання , терор і масове знищення населення під час війн.

Внукова А., Барбінягра О. характеризуючи підсумки, наслідки та уроки війни, висловили переконання у тому, що мир має бути єдиним засобом і метою існування світу .

Велике враження справив на учнів відеоролик про події в зоні АТО, який підготувала Крівега Д . Під час його демонстрації учні були переповнені відчуттям болю за рани, завдані Україні військовими діями, співчуттям співвітчизникам і впевненості в перемозі над злом, збереженні єдності рідної держави.

На конференції було зазначено, як важко позначаються на долях людей розбрат,сварки, нетерпимість, що переростають у нескінченні міжусобиці, революції, війни. Було відмічено, що людям необхідний такий регулятор поведінки, який допоміг би їм спокійно домовитися щодо найгостріших проблем. І цим регулятором є норми права, які вносять в життя суспільства елементи загальної угоди, громадянського миру, діалогу, домовленості, співробітництва.

Під час обговорення проблеми учні показали свою здатність до толерантної поведінки, вміння публічно висловлюватися, вести дискусію, історичні факти.

В ході конференції старшокласники дійшли висновку, що кожна людина є громадянином не тільки своєї держави, а громадянином планети Земля, яка є спільним домом для всього людства і в ньому потрібно мирно співіснувати. Як зазначив французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері: «Усі ми пасажири одного корабля, що називається Земля.» Тому священний обовязок усіх нас полягає у постійній турботі про благо нашого спільного дому, про його майбутнє.

Вчитель історії

Нерубайського НВК «школа-гімназія»

Войтенко Л.О.

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (03.12.2015)
Переглядів: 109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar