Головна » Статті » Новини

Музейні уроки у Нерубайському НВК «школа-гімназія»

Музейні уроки у Нерубайському НВК «школа-гімназія»

         Відомий  педагог К.  Д. Ушинський велике значення надавав принципу наочності під час навчального процесу. Він стверджував,  що дитина мислить формами, фарбами, звуками, відчуттями. Цим принципом і користуються вчителі нашого комплексу під час проведення уроків.  Активно користується ним і  вчитель історії Савеліч Л.Б., яка днями  провела урок у шкільному етнографічному музеї «Українська хата» на тему: «Українське село і місто в  XVII – XVIII ст.”.  У стінах   шкільного музею педагог  мав змогу опиратися на музейні предмети, які мають емоційно-чуттєвий вплив на дітей. Музейні експонати  здатні викликати у відвідувачів певне емоційне ставлення до минулого. Емоційно-чуттєве  сприйняття і є основою мисленнєвої діяльності. Старовинні речі  несуть не тільки інформацію, а й залучають  увагу, викликають почуття співпричетності та  співпереживання.

 

 Діти  разом із Ларисою Богданівною із задоволенням поринули в українську минувшину XVIII ст., вони мали змогу наочно ознайомитися із предметами побуту, доторкнутися до речей, які за віком сягають часів    давнини, познайомитися із тим, як жили і чим займалися наші прадіди . Вчитель продемонструвала учням вишиті українські рушники, різноманітні керамічні вироби і посуд, привезений зі сходу і заходу Одеської області, підкреслила, як українські жінки 100-200 років тому демонстрували свою неймовірну майстерність у домашніх справах, з якою любов'ю і натхненням вони виготовляли килими, доріжки і знаряддя праці.

  

 Варто зазначити, що  музейні уроки  виховують ще таку людську якість, як  добродійність. Адже всі предмети, які містяться у стінах музею – це подарунки членів нашої великої шкільної родини. Поринувши в українську минувшину XVII – XVIII ст.,  діти переповнилися почуттями любові до своїх предків, сім’ї, рідного краю,      а це все разом являється основою світлої любові до людини і людства, любові до рідної землі, до Батьківщини, що в умовах сьогодення є вкрай важливим.

   

 

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (07.02.2015)
Переглядів: 254 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar