Головна » Статті » Новини

До Дня Соборності України

Молюсь за тебе, Україно, молюсь за тебе кожен час,

 бо ти у нас одна - єдина –писав в своїх віршах Тарас. 
Молюсь, - казав він, - щоб у тебе,  не було між людьми війни,

щоб завжди було чисте небо на нашій стомленій землі
                            В.Чорноброва

Щороку 22 сiчня, до  відзначення Дня Соборності  та Свободи України український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства. Саме цей день з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України.

Сьогодні,  через дев’яносто шість років, нинішні нащадки борців за соборність і незалежність України – вчителі та учні Нерубайського НВК «школа-гімназія», урочисто відзначили це велике державне свято. До Дня Соборності та Свободи України у комплексі були проведені виховні години на дану тематику. Учні 11-Б класу підготували загальношкільну лінійку «День Соборності України – символ національного єднання  українського народу» під час якої ознайомили учнів з ідеями соборності, проаналізували подію проголошення злуки, розповіли про історичні події 22 січня 1919 року.

Під час лінійки до учнів комплексу звернулася директор комплексу   С.П. Зубрицька, яка зазначила, що лише в єдності дій та соборності душ  ми можемо досягти величної мети : збудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, забезпечити добробут нинішніх і наступних поколінь українців.

Завідувачка шкільною бібліотекою Асауляк  Л. В. оформила книжково-журнальну виставку, на якій  представлено портрети українських письменників та історичних діячів, чия творчість і діяльність нерозривно пов’язана з боротьбою за волю України. На уроках образотворчого мистецтва Люлька О.С. провела конкурс дитячих малюнків та  представила  репродукції картин українських художників, що зображують героїчні сторінки української історії, передають красу пейзажів рідного краю.

                          

Писарчук О.В. разом із учнями 8 – Г класу провела   міні -диктант «Пишаймося, що ми – українці».

Разом із учнями 6- В класу Черноморець Л.В. провела інформаційну бесіду «Соборність – це єдність і злагода». Учні 5 -11 класів взяли участь у випускові плакатів , стінних газет , присвячених цій даті .  У стінах шкільного музею Ткаченко Т.С. провела  для учнів 10 класів круглий стіл на тему: «Акт злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 р. та його уроки». 

 

 

   Войтенко Л.О. разом із учнями 5 – А класу, які в цей день прийшли у святкових вишиванках, провела  урок   "Соборна Україна - одвічна мрія народу".

На уроках історії учні 10-А класу разом із Савеліч Л.Б.  взяли участь у проведенні конференції " Ідея Соборності України: минуле. сучасне, майбутнє", під час якої було обговорено шляхи консолідації українського суспільства.

Проведені заходи мають велике виховне значення для підростаючого покоління.  Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

Заступник директора  Нерубайського НВК «школа-гімназія»

Ганєва А.І.

Категорія: Новини | Додав: Jana92 (23.01.2015)
Переглядів: 470 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar